برگزاری همایش دموتکس در ایران

برگزاری همایش دموتکس در ایران

برگزاری همایش دموتکس در ایران

فرش در ایران دارای تاریخی بسیار طولانی است و بافتن انواع فرش از دیرباز در ایران متداول بوده است. بازارهای فرش جهانی در اوایل قرن بیستم میلادی رونق گرفت و این امر سبب افزایش صادرات این کالای ارزشمند توسط دست اندرکاران این هنر صنعت به ویژه از شهرهای تبریز، کرمان، کاشان و اصفهان شد.

علاوه بر فرش های دستباف اعلای ایرانی، انواع محصولات فرش ماشینی کشورمان نیز متفاوت و متمایز از محصولات فرش ماشینی هم نوع سایر کشورها، خودی نشان داده است.

حضور در نمایشگاه های معتبر و تراز اول همچون دموتکس یکی از موثرترین شیوه های بازاریابی و افزایش صادرات است. این امر در طی سالهای گذشته سیر صعودی داشته و ما شاهد حضور چشمگیر شرکت های تولید کننده ایرانی در نمایشگاه های دموتکس بوده ایم.

بر این اساس با هدف ترویج و حضور هرچه وسیع تر هنر و صنعت ایرانی در عرصه های جهانی همایش Domotex در تاریخ 11 تیر ماه 1396 با حضور مدیر پروژه این نمایشگاه­‌­‌‌، خانم دنیا سون (Dunja Seven) و همچنین بزرگان و پیشکسوتان صنعت فرش ایران و سخنرانان افتخاری این همایش، جناب آقای مهندس رضا حمیدی، جناب آقای احمد صادقیان و جناب آقای مرتضی میری برگزار گردید.

عنوان اهداف و چشم انداز های این نمایشگاه توسط خانم سون و همچنین آگاه سازی از تغییراتی که در دوره جدید در شرف وقوع است، هدف کلی همایش مذکور بوده است.

اولین موضوع مطرح شده تغییر چیدمان سالن های این نمایشگاه است. سالن های 2، 3 و 4 به فرش های دستباف، و قسمتی از سالن 4 نیز به محصولات پاک کننده کفپوش و انواع پادری و زیر انداز نیز اختصاص داده شده است. سالن های 5، 6 و 7 به فرش های ماشینی تخصیص یافته و سالن 8 به فرش های مدرن دستباف تخصیص یافته است.

سالن 9 برای اولین بار به صورت متفاوتی نمایش خواهد شد، از آن جهت که محصولات متفاوت در یک محل گرد هم آورده شده و هر شرکت نوآوری خود را به نمایش می گذارند. این فضای به وجود آمده بخصوص برای علاقمندان و سرمایه گذاران در زمینه دکوراسیون داخلی مورد توجه ویژه ای قرار خواهد گرفت.

از طرفی در بخشی دیگر از سالن 9 قسمتی با معرفی اصلی ترین موضوع دموتکس مشخص شده است. در نظر گرفتن گرایشات جامعه و ارتباط آن با صنعت فرش و کفپوش و همچنین اهمیت شخصی سازی، هدف از ایجاد این بخش بوده است.

موضوع اصلی این دوره تحت عنوان (جهان منحصر به فرد تو) UNIQUE YOUNIVERSE مطرح شده است. انتخاب این نام و املای خاص کلمهYouniverse  که کلمه You را جایگزین حرف U نموده است نشان دهنده تاثیر و تغیری است که هر فرد می تواند در پیرامون خود ایجاد کند.

در پایان آخرین موضوع مطرح شده در این همایش تغییر روزهای برگزاری نمایشگاه Domotex بوده، که از روزهای  شنبه تا سه شنبه به روزهای جمعه تا دوشنبه تغییر یافت است.

شرکت فوژان راهبران نامی، همواره افتخار داشته تا به عنوان شریکی امین در کنار شرکتهای ایرانی باشد، تا حضور آنها در نمایشگاه های دموتکس با سهولت امکانپذیر باشد. برای دریافت هرگونه اطلاع بیشتر از جمله نحوه ثبت نام یا تهیه کارت بازدید از نمایشگاه با دفتر این شرکت حاصل فرمایید.