کنفرانس مطبوعاتی معرفی برنامه ها و دستاوردهای نمایشگاه سبیت آلمان برگزار شد

کنفرانس مطبوعاتی معرفی برنامه ها و دستاوردهای نمایشگاه سبیت آلمان برگزار شد

کنفرانس مطبوعاتی معرفی برنامه ها و دستاوردهای نمایشگاه سبیت آلمان برگزار شد

سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران برای اولین بار کنفرانس مطبوعاتی معرفی برنامه ها و دستاوردهای نمایشگاه سبیت آلمان و همچنین موضوع تفاهم سازمان با مدیر این نمایشگاه را برگزار کرد.

در این کنفرانس خبری که صبح روز پنجم مرداد با حضور نائب رئیس هیات مدیره و دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، مدیر کل نمایشگاه سبیت آلمان و نماینده رسمی سبیت در کشور و همچنین با حضور انبوه خبرنگاران حوزه ICT برگزار شد، بر لزوم حضور قدرتمند شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایرانی در نمایشگاه سبیت آلمان تاکید شد.

در ابتدای کنفرانس، باقر بحری، نائب رئیس هیات مدیره و مسئول کارگروه نمایشگاه های سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران ، از آغاز مذاکرات سازمان به منظور معرفی شایسته توانمندی شرکت های ایرانی در نمایشگاه سبیت آلمان تحت یک پاویون قدرتمند خبر داد.

بحری با اشاره به تفاهم  مثبت سازمان و مدیرکل نمایشگاه سبیت آلمان طی روزهای گذشته گفت: پس ازجلسات مشترکی که با حضور رئیس و مدیرکل سبیت و نماینده رسمی اش درایران برگزار کردیم ، هم اکنون درحال پیگیری و  انعقاد موافقت نامه ای در این زمینه هستیم تا  بتوانیم در سال 2017شاهد حضور بهتر شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایرانی در نمایشگاه سبیت آلمان باشیم.

سبیت؛ آماده حضور شرکت های توانمند و استارتاپ های ICT ایرانی

سبیت؛ آماده حضور شرکت های توانمند و استارتاپ های ICT ایرانی

در بخش دوم این کنفرانس مطبوعاتی، مارتینا لوبن، مدیرکل نمایشگاه سبیت آلمان ضمن اظهارخرسند ی از دیدار و تفاهم با مدیران سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و همچنین مدیران ارشد شرکت های ICT، به تشریح برنامه ها ، موضوعات و دستاوردهای نمایشگاه بین المللی سبیت به عنوان بزرگترین نمایشگاه کامپیوتر جهان پرداخت.
لوبن با توصیف اهداف سبیت آلمان گفت: نمایشگاه سبیت هر سال توانمندی زنجیره صنعت ICT را درجهان معرفی می کند  و بر موضوع های متنوع و کلان تکنولوژی های مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات همچون دولت و تجارت الکترونیکی، امنیت، سخت افزار، واقعیت مجازی، نرم افزار، رایانش ابری، موبایل و غیره تمرکز می کند.
او  در معرفی بخش های مختلف نمایشگاه سبیت  ادامه داد: سبیت از سه بخش اصلی نمایشگاه، کنفرانس ها و شبکه سازی تشکیل شده است . در حقیقت این نمایشگاه ، سکویی است که تمام تامین کنندگان ICT در زیر چتر آن جمع می شوند.
مدیرکل نمایشگاه سبیت آلمان درخصوص تمرکز و شرکت های حاضر در سبیت گفت: تمرکز اصلی سبیت بر بازدیدکنندگان به ویژه بازدیدکنندگان تخصصی است که 33درصد این بازدیدکنندگان از 100 ملیت مختلف  و درحقیقت از تصمیم گیران و مدیران عالی رتبه شرکت های جهان هستند.
لوبن در این رابطه ادامه داد: به صورت متوسط در این نمایشگاه سه هزارغرفه گذار از 70 کشور جهان حضور و مشارکت دارند. علاوه بر شرکت های بزرگی که آخرین دستاوردهای روز خود را در سبیت به نمایش می گذارند سالنی در این نمایشگاه به استارتاپ ها و فعالان جوان حوزه ICT اختصاص داده شده است  و آنها می توانند محصولات خلاقانه خود را در معرض دید جهانیان قرار دهند.
او با تاکید بر اهمیت  بالا وجنبه سیاسی سبیت گفت:ابعاد منحصربه فرد سیاسی نمایشگاهی همچون سبیت  موجب می شود  هر سال نخست وزیر آلمان و همچنین نخست وزیر کشور شریک سبیت، در این نمایشگاه شرکت  کنند. براساس مذاکرات صورت گرفته، در نمایشگاه سبیت سال 2017 ، ژاپن، کشور شریک آلمان خواهد بود.
لوبن درزمینه  تعداد بازدیدکنندگان متخصص حوزه ICT  از سبیت گفت: از این نمایشگاه به صورت متوسط 200هزار نفر بازدید می کنند. این بازدیدکنندگان طبق قوانین سبیت باید حتما فعال حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات باشند و درهای سبیت به روی بازدیدکنندگان عمومی بسته است.
به گفته مدیرکل نمایشگاه سبیت آلمان، 88درصد  بازدیدکنندگان سبیت دارای تجارت حرفه ای در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند.
لوبن در این رابطه ادامه داد: علاوه بر بازدید انبوه روزنامه نگاران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از سبیت، بالغ بر 150 هیات تجاری به صورت رسمی  در این نمایشگاه حضور دارند و براساس نوع تکنولوژی  مورد عرضه، در سالن های مجزا قرار می گیرند.
مدیرکل نمایشگاه سبیت آلمان با اشاره به اختصاص سالنی به استارتاپ ها در سبیت گفت: در سال آینده نیز سالنی به شرکت های استارتاپ حوزه ICT اختصاص دارد تا با هزینه کم به عرضه توانمندی های خود بپردازند. درواقع آنها این فرصت را دارند که با شرکت های بزرگ که دنبال جذب اید ه های نوآورانه هستند به این سالن مراجعه می کنند. سالن استارتاپ ها به شدت مورد علاقه شرکت های بزرگ و رسانه های جهان است.
لوبن با اشاره به تمرکز سبیت 2017 بر موضوع اقتصاد دیجیتال گفت: در سال جدید اقتصاد دیجیتال(D!CONOMY) مورد توجه سبیت  است و ما غرفه گذاران را ترغیب می کنیم که راه حل ها و محصولات خود را در این رابطه عرضه کنند.

کنفرانس مطبوعاتی معرفی برنامه ها و دستاوردهای نمایشگاه سبیت آلمان

هیچ محدودیتی برای حضور شرکت های ایرانی در سبیت وجود ندارد

در این کنفرانس خبری، نارینه آزلبار، مدیرعامل شرکت فوژان راهبران نامی به عنوان نماینده رسمی سبیت آلمان در ایران ضمن پاسخ به پرسش های خبرنگاران، تاکید کرد هدف این شرکت فراهم کردن زمینه ای برای حضور شایسته صنعت ICT ایران در نمایشگاه سبیت آلمان است.
آزلبار در این رابطه گفت: درهای سبیت به روی پاویون ها و شرکت های مختلف ICT ایران باز است و هیچ ممنوعیت و محدودیتی برای حضور شرکت های ایرانی در سبیت وجود ندارد.
او ادامه داد:هدف ما و مدیران نمایشگاه سبیت،این است که پاویون  ایران به شکلی آبرومند در سبیت حاضر شود؛ شرکت های ایرانی به صورت هدفمند اعلام آمادگی کنند . تلاش ما این است که  حضور ایران در سبیت متداوم باشد و  بتواند دستاوردهای موفقی  را برای شرکت های ایرانی رقم بزند.
ما در ایران شرکت های بسیار قدرتمندی در حوزه ICT  داریم و تصور می کنیم می توان پاویون قدرتمندی از این شرکت ها را تحت حمایت واحد سازمان تشکیل دهند.